Türksat Kimin - Kablonet Türksat Uydunet Kablo TV |

Türksat Kimin

Türksat Kimin

Türksat Devletin mi?

Türksat A.Ş Kurum Tarihçesi

1988’de Ankara’da PTT tarafından başlatıldı. 9 şehirde yaygınlaştırılan Kablo TV hizmeti 1995 yılında Türk Telekom’a devredildi. Türk Telekom tarafından devralınmasının ardından özel şirketlerle Gelir Paylaşım Ortaklığı modeli sayesinde yaygınlaşmaya devam ederek bugünkü altyapısına ulaştı.

Kablo TV sistemi, Türk Telekom’un özelleştirilmesi kararının alınmasının ardından Rekabet Kurulu’nun isteğiyle telekomünikasyon alanında tekelleşmeyi önlemek amacıyla Türk Telekom’dan ayrılarak Türksat’a bağlandı.

KabloTV, Şubat 2014 tarihinde diğer tüm Türksat hizmetleri gibi logo değişikliğine gitti.

Faaliyetlerine hâlen Türksat bünyesinde devam eden KabloTV, Kasım 2008 itibarıyla “Teledünya” markasıyla dijital televizyon yayına da başladı. Kasım 2016 itibarıyla “Teledünya” yerine KabloTV markasını kullanmaya başladı.

Kablo TV şebekesi üzerinden hizmet veren bir internet servisi olan Kablonet doğrudan evlerdeki Kablo TV hattına takılan bir modem ile hizmet alınır. Modemler DOCSIS sistemine göredir. Bu nedenle sabit telefon hattına gerek olmadan da abone olunabilmektedir. Kasım 2016 itibarıyla isim değişikliğine gidilerek “Uydunet” yerine Kablonet markasını kullanmaya başladı.

Türksat Kablo Hizmetleri

KabloNET internet, KabloTV HD TV yayını ve KabloSES telefon
hizmetleriyle Türksat Kablo yenilendi!

kablotv kablonet kabloses

SİZİN İÇİN ÖZEL SEÇİLEN KAMPANYALAR